PTE (Pearson Test of English Academic) bilgisayar tabanlı yeni bir uluslararası akademik İngilizce sınavıdır. YDS , IELTS ve TOEFL'a göre çok daha kolay, hedeflediğiniz skoru almak için kısa sürede sonuç veren bir sınavdır. Sınav, anadili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak zorunda olan katılımcıların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini doğru bir şekilde ölçer.
PTE Nedir?
Adana Science and Technology University - Adana
Pearson Professional Centers - Istanbul
British Side English Language School
Yildiz Technical University - İstanbul
Perfect English - Ankara
Yıldırım Beyazit University - Ankara
Knowledge Language Academy - Diyarbakır
Atatürk University - Erzurum
Pamukkale University School of Foreign Languages - Denizli
Erciyes University Continuous Education Centre - Kayseri
PTE Hangi illerde yapılır?
Sınav'a gireceğiniz yere göre değişiklik gösterebilir. Fakat Türkiye'de yaklaşık olarak her gün yapılmaktadır.
PTE Ne sıklıkla yapılır?
Sınav başvuruları Pearson Şirketinin resmi sitesinden online olarak yapılmaktadır.
http://pearsonpte.com/book/
PTE Başvuruları nereden yapılır?
PTE sınavı YDS sınavına göre daha basit bir sınavdır. Sınav formatında 4 şıklı 3 şıklı veya boşluk doldurma sorularının olması, verilen bir metin üzerinden kısa cevaplar istenmesi gibi basit ve hızla cevaplar sayesinde çoğu bölümde zorlanmadan sonuç'a ulaşabileceksiniz.
PTE Sınavı zor mu yoksa kolay mı?
PTE sınavına hızlı bir şekilde (80-120 saatlik bir çalışma ile) hazırlanmak için en az Pre-Intermediate (B1) seviyesini tamamlamış olmanız ya da YDS veya YÖKDİL'den en az 30 almış olmanız beklenir. Daha aşağı seviyeler için daha uzun süreli çalışmalar hedeflenir. Bu da seviyeye göre 200 saatlik bir çalışmaya kadar çıkabilir.
PTE Sınavına hazırlanmak için en uygun seviye nedir?
http://pearsonpte.com/book/ bu linkten kendinize hesap oluşturduktan sonra sınava gireceğiniz yeri tarihi saati ayarladıktan sonra ücreti ödedikten sonra kayıt işleminiz bitiyor.
PTE Sınavına nasıl başvurulur?

2024 yılı için güncel fiyat 5000 TL'dir. Fakat detaylı güncel bilgi için Pearson Şirketinin resmi sitesi ziyaret edilmesi tavsiye edilir.


PTE Sınavı ücreti ne kadardır?
PTE sınavının en büyük avantajlarından birisi sınava 2 gün kalsa bile başvuru yapabilimenizdir. Sınav sonucunuz ise en geç 5 iş günü içerisinde açıklanmış olur. (Büyük ihtimalle 24 saat ile 36 saat arasında mail olarak sonucunuzu almış olursunuz)
PTE Sınavı ne kadar sürede açıklanır?
PTE sınavına dilediğiniz kadar girebilirsiniz. Fakat yeni bir sınav için randevu almadan önce, önceden girmiş olduğunuz sınavın sonucunu beklemelisiniz.
PTE Sınavına kaç kez girebilirim?
PTE sınavı 4 bölümden oluşur. Dinleme (listening) Okuma (reading) Yazma (writing) Konuşma (speaking)
PTE Sınavı kaç bölümden oluşur?
Sınav sonuçlarınız; communicative skills ( listening, reading, speaking and writing ) ve enabling skills (grammar, oral fluency, pronunciation, spelling, vocabulary and written discourse ) olarak iki bölümde değerlendirilir. Bunların ortalaması ile de toplam sınav sonucunuz hesaplanır.
Tüm bölümler ayrı ayrı olarak 10-90 puan aralığında değerlendirilir. Toplam sınav sonucunuzda bunların ortalaması alınarak 10-90 aralığında olacaktır.
PTE Sınavında puanlama nasıl yapılır?
Sistemimiz internet üzerinden online hizmet veren, interaktif, görsel ve işitsel öğelerin harmanlandığı, sanal zeka tabanlı kişiye özel çalışan PTE Academic hazırlık platformudur.
PTE Hazırlık sistemi nasıl çalışıyor?
Sistemimizdeki tüm çalışmalar internet üzerinden online bir şekilde yapılır. Bu çalışmalar canlı ders şeklinde değil daha önceden hazırlanmış profesyonel videolardan oluşmaktadır. Böylelikle anlamadığınız bir yeri defalarca izleme ve tekrarlama imkanı bulmanın yanı sıra 7/24 istediğiniz an sisteme girip çalışabilmektesiniz.
PTE Hazırlık dersleri canlı ders mantığında mı?
Sistemimiz kitap ya da CD gibi durağan bir çalışma yöntemine sahip değildir. Aksine sistemimiz interaktif, görsel ve işitsel öğelerin harmanlandığı, sanal zeka tabanlı kişiye özel çalışan bir programdır.
Adresime kitap, cd yada herhangi bir başka kaynak gelecek m?
Sistemimizi titizlikle kullanan kullanıcılarımız PTE sınavından 55-75 arası skorlar almıştır (bu skorların YDS denkliği 60-75 dir). Bu ve üzeri skorlar (65-85) kişinin çalışma titizliği ile dili kullanma becerisine bağlıdır
Bu sistemle PTE sınavından en fazla kaç alabilirim?
YDS ve YÖKDİL seviyeleri 25-40 arası olan 50 kişi kendi ARGE bünyemizde 1 aylık süre zarfında 21 günlük bir çalışma programına alınmıştır. Ortalama 80-120 saat arası çalışan kullanıcılarımız sınava girmişler ve 50 ile 60 arası skor alarak hedeflerine %100 ulaşmışlardır.
Başarı oranınız nedir?
Tüm içeriklerimizi titizlikle çalışan bir kullanıcının ekstra bir kaynağa ihtiyaç duyması söz konusu değildir.
Başka bir kaynağa ihtiyacım var mı?
Evet. Sistemimize güvendiğimizden ve daima sistemimizin arkasında olduğumuzdan ve bunun yanı sıra geçmiş dönemdeki kullanıcılarımızın tecrübelerinden dolayı kesinlikle garanti veriyoruz. Tek şartımız sisteme dahil olup sistemi düzenli olarak takip ederek çalışmaktır.
Garanti veriyor musunuz?
PTE'nin YDS denklikleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
PTE Academic YDS
90 100
87 95
84 90
81 85
78 80
75 75
71 70
67 65
55 60
50 55
45 50
38 45
30 40

PTE'nin YDS ve YÖKDİL eşdeğerlikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!